Video Prodüksiyon

Kamera ve dijital yazılımlarla elde edilen video ürünleriyle çıtayı yükseltin.

You are here:

Video Prodüksiyon

Video prodüksiyon, markanızı tanıtmak ve dikkatleri üzerinize toplamak için oldukça mantıklı bir yöntemdir. Önemli olan video yapılırken neye dikkat etmemiz gerektiğidir. Bu sebepten dolayı öncelikle;

  • Hedef kitle analizi yapılarak, ulaşmak istenen kitlenin ilgi ve ihtiyaçlarına göre rota çizilir.
  • Sektör analizi yaparak, içinde bulunulan sektörün ilke ve gereksinimlerine dikkat edilir.
  • Benchmarking yaparak da, rekabet edeceğimiz noktayı belirleyip üzerine çıkmak için hedef koyulur.

Bu işlemlerden sonra konsept hazırlanır, çekimler yapılır ve videomuz fırına verilir.

İyi Hoş da Neden Video?

Öncelikle reklamı çok kolay! Youtube, Facebook, Instagram, Twitter aklınıza gelebilecek tüm sosyal mecralarda kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Bu arada da hedef kitlenizin neredeyse tamamının sosyal medya kullandığını ve video içerikleri çok sevdiklerini de unutmamalısınız.

İlgi çekici, potansiyel müşterileriniz öncelikle adınızı aratıyor, sonra şöyle bir bakınıyor ve en sonunda da karar veriyor. Bu süreç içerisinde dikkatlerini videoyla çekip kendinize kocaman bir artı puan kazanabilirsiniz.

Mantıklı, potansiyel müşterileriniz sizi önce stalklar, yani bir bakar kimsiniz, nesiniz diye. İnternette bu kadar bilgi kirliliği dolaşırken bir şeyi incelemenin en kolay yolu video üzerindeki “Oynat” tuşuna basıp arkaya yaslanmaktır. İnsanlar incelemek için sizi seçsin istiyoruz.

Akılda kalır, insanları duygulandırmak için ses ve görüntü kullanmak birçok şeyden daha başarılı sonuç elde etmektedir. İnsanların duygularına hitap etmek ise akılda yer etmek, hatırlanmak demektir. E bir reklamın amacı kendini hatırlatmak değil mi zaten?